MTÜ Dietoloog on loodud 2015. aastal eesmärgiga tõsta toitumisalast teadlikkust ning propageerida tervislike eluviise läbi nõustamis- ja koolitustegevuse.

hr600x400

Henri Ruul on MTÜ Dietoloogi konsultant. 

Kontakt: henri(at)dietoloog.ee

Noorsportlasena õppis Henri oma treenerilt, et õige toitumine on sportlasele parim ’’doping’’. Läbimõeldud toitumine võib parandada nii sooritusvõimet, taastumist ja tervist üldiselt. Sellest sai alguse tema sügavam huvi toitumise vastu. Edasine teekond viis Henri Taani, kus VIA Ülikoolis lõpetas ta bakalaureuseõppe toitumise ja tervise erialal. Tänaseks on õpingud viinud ta Norra Teadus- ja Tehnoloogiülikooli.

Tööalaseid kogemusi on Henri saanud Taani olümpiasportlastega töötades, dietoloogina Rwandas, Aafrikas. Lisaks on ta osalenud Aarhusi linna tervise- ja toitumisprogrammi elluviimisel ning tänu koostööle Aarhusi Ülikooliga olnud kaasatud mitmetesse teadusuuringutesse. Eestis on ta töötanud dietoloogina Ida-Tallinna Keskhaiglas, samuti tegelenud toitumis- ja tervisealase konsultatsioonidega. Ta usub, et tasakaalustatud toitumine on alus tugevale tervisele ja paremale elukvaliteedile.

Suure spordifanaatikuna tegeleb Henri vabal ajal tervisespordiga- suusatab, jookseb, matkab, sõidab jalgrattaga ja käib jõusaalis.

’’Tänu spordile hindan oma tervist, mul on tekkinud väärtuslik sõpruskond ning ma olen see, kes ma olen. Sport pakub samuti suurepärast võimalust end proovile panna ja kombata oma võimete piire nii füüsiliselt kui vaimselt,’’ võtab spordientusiast teema kokku.

Lisaks spordiga tegelemisele jälgib ta teiste sportlaste käekäiku. Selle nimel, et kaitsta puhtaid* sportlasi, panustab Henri vabatahtlikuna dopinguvastasesse ennetus- ja teavitustöösse.

’’Ma usun, et puhas sport on põhimõtte küsimus- see on oluline meie järeltulevatele põlvedele, sportlaste endi tervisele ja aus teiste sportlaste suhtes.’’

* Siinkohal on mõeldud sportlasi, kes tulemuste saavutamiseks ei kasuta keelatuid aineid ega võtteid.